Hakkımızda
 

2004 yılında İstanbul’da kurulan Kaolin Endüstriyel Mineraller San. ve Tic. A.Ş., Kaolin EAD’nin Bulgaristan’daki tesislerinde üretilen kaolin, şamot, kalsine kaolin, silis kumu ve benzeri endüstriyel minerallerin, Türkiye Seramik ve Cam Sanayii’ne pazarlama ve satış faaliyetlerini yürütmektedir. 2008 yılında şirketin hedef pazarları genişletilmiş, Ortadoğu, Afrika ve Uzakdoğu bölgeleri de portföyüne eklenmiştir.

 

1924 yılında Bulgaristan’ın Varna kentinde kurulan Kaolin EAD, uzun yıllar devlet yönetiminde kaldıktan sonra 2000 yılında özelleştirilmiştir. 1000’in üzerinde çalışanıyla, 40’ı aşkın ülkeye ihracatı bulunan firma, yıllık toplam 2.000.000 ton endüstriyel mineral üretimi gerçekleştirmektedir.

 

2013 yılı Haziran ayında, %100’ü Quarzwerke Gruppe bünyesine katılan Kaolin EAD ve Kaolin Endüstriyel Mineraller A.Ş., faaliyetlerini bu çatı altında sürdürmektedir. Quarzwerke, 130 yılı aşkın endüstriyel mineral üretimi deneyimine sahip, ana merkezi Almanya’da bulunan global bir aile şirketidir. Kaolin Endüstriyel Mineraller A.Ş., Quarzwerke bünyesindeki bazı grup şirketlerinin Türkiye’deki pazarlama ve satış faaliyetlerini de yürütmeye başlamıştır.